"Мавпы" разгромили чемпиона Суперлиги

Выиграв первую половину встречи "+28", "Черкаськи Мавпы" додержали свой перевес и нанесли болезненный удар по амбициям действующих чемпионов Суперлиги.

"Черкаськи Мавпы" - БК "Донецк" - 82:67 (21:13, 34:14, 16:27, 11:13)

ЧМ: Любичич (7 + 5 передач), Корочкин (0), Яковлев (9 + 7 подборов), Томас (15 + 4 потери), Хантер (16) - старт; Делининкайтис (22 + 5 передач), Неруш (7), Ившин (6).

Д: Миллэдж (5 + 4 передачи), Стояновски (2), Пустозвонов (3), Малыш (2), Фесенко (11 + 6 подборов + 5 потерь) - старт; Карри (21), Фишер (14 + 8 подборов), Глебов (0), Липовый (6 + 5 подборов), Лукашов (2), Раденович (0).

Броски с ближней и средней дистанции: 19/36 (52,7%) - 24/47 (51%)

Броски с дальней дистанции: 10/18 (55,5%) - 4/13 (30,7%)

Штрафные броски: 14/18 (77,7%) - 7/11 (63,6%)

Подборы: 28-31; Передачи: 15-13; Потери: 12-16

Вже з першого періоду господарі своєю агресією показали, що чемпіону буде вкрай важко підтверджувати на паркеті свій статус. Зупинити "великих" гостей та показати високий відсоток реалізації з гри, – схоже, таке завдання перед своїми хлопцями поставив Йовіца Арсіч напередодні. Самовіддане виконання цього дозволило Чарльзу Томасу вже в першому періоді здобути 9 очок. Однак двозначну різницю в рахунку "Мавпи" зуміли зробити насамперед завдяки своєму захисту. Повністю закривши "великих" гостей, черкасці зуміли зробити вражаючий ривок – 12:0 і повести – 21:9 – за 2 хвилини до фінішу першого періоду.

Ключовою у тріумфальній для господарів грі стала друга десятихвилинка, в якій черкасці здобули 34 очки! В цьому періоді господарі зробили з триочкової дужки лінію бомбардування. З цієї дистанції лише в другому періоді вони реалізували шість триочкових і не дали повітря супернику в трьохсекундній зоні. За таких умов чемпіон почав "горіти" просто з панічною різницею, велика перерва зустрічала команди з рахунком 55:27!!! В гарному гуморі на перерву пішли Яковлєв, Хантер та Делінінкайтіс, котрі по дві дальні атаки залишили в кошику суперника за цей відрізок гри. Делінінкайтіс і став найрезультативнішим гравцем поєдинку, він здобув 22 очки та виконав 5 передач.

Хоч якось зарадити своїй команді в хвилини відчаю намагалася парочка американців – Карі-Фішер: захисник здобував очки в сольних проходах, а форвард вдало атакував з середньої дистанції. Але всі ці потуги легіонерів "Донецька" лише змогли дещо скоротити відрив в рахунку. Єдиним вдалим для "Донецька" періодом стала третя десятихвилинка, яку гості зуміли виграти – 27:16. Однак розвинути свій успіх в четвертому періоді "Донецьк" не зміг. Завдячуючи вдалому захисту господарів, який в цій грі пропустив лише 67 очок, "Мавпи" не пропустили жодного очка за більш ніж чотири хвилини заключної чверті, щоправда, за цей час не відзначилися й самі. "Сухий" відрізок в грі допоміг господарям спокійно довести матч до важливої і ефектної перемоги.

82:67 – "Черкаські Мавпи" святкують успіх над чемпіоном Суперліги і завершують друге коло чемпіонату на восьмій позиції турнірної таблиці.

Больше новостей о баскетбольной Суперлиги читайте здесь.